top of page

Правила спілкування з військовослужбовцями, які повернулися з зони бойових дій

Оновлено: 28 лист. 2023 р.

Війна завжди стає причиною глибинних процесів трансформацій у суспільстві. Так і війна в Україні, стала каталізатором, який підняв на поверхню низку давно прихованих та болючих тем для українського суспільства. Однією з таких тем є екологічне спілкування з військовими.


Вперше з проблемою екологічного спілкування з військовими українці стикнулися після афганської війни. Однак, тоді ані держава, ані суспільство не мали достатньо ресурсів для розв’язання даної проблеми. Сьогодні проблема екологічного спілкування з військовослужбовцями, які повернулися з зони бойових дій, знову постала перед суспільством та вимагає негайного вирішення, адже, саме від того як сучасне українське суспільство навчиться екологічно спілкуватися з військовослужбовцями, залежить подальший вектор розвитку усієї української нації. Психологи нашого центру розробили чек-ліст правил, дотримання яких допоможе цивільній людині зробити її комунікацію з військовослужбовцем продуктивною та комфортною, як для цивільної особи, так і для військовослужбовця.


Перше правило спілкування з військовослужбовцями звучить так «Слухайте більше ніж говорите». Під час комунікації з військовослужбовцем дуже важливо надати йому можливість вільно висловлювати свої думки. Тому, під час спілкування з військовослужбовцем намагайтеся уважно слухати та не коментуйте його розповідь. Таким чином ви надаєте військовослужбовцю можливість висловитися, що сприятиме значному полегшенню його психоемоційного стану.


Друге правило, якого слід дотримуватись під час спілкування з військовослужбовцем звучить так «Не проявляйте зайвих емоцій під час спілкування з військовими». Нервова система військового, який повернувся з зони бойових дій, дуже виснажена, відчуття великої кількості хай навіть і позитивних емоцій може мати негативний вплив на стан його фізичного та психічного здоров’я. Для того, щоб не нанести ще більшої шкоди здоров’ю військовослужбовця, під час комунікації намагайтеся бути максимально спокійними та не демонструвати надлишок своїх почуттів.


Третє правило комунікації з військовослужбовцем можна описати так «Під час розмови з військовослужбовцем акцентуйте свою увагу на побутових темах та не повертайтеся у своїх розмовах до подій війни». Одним з основних правил побудови якісної та екологічної комунікації з військовослужбовцем є повернення військовому під час розмови внутрішнього відчуття безпеки. Для того, щоб досягти цієї мети розповідайте військовому якомога більше фактів про своє буденне життя та намагайтеся залучити військового до виконання буденних справ. Концентрація на буденних справах допоможе військовому приборкати зайву тривожність та сприятиме його м’якому поверненню в мирне соціальне середовище.


Четверте правило, якого слід дотримуватися під час спілкування з військовим можна сформулювати так «Не будьте нав’язливими та поважайте особистий простір військового». Людині, яка повернулася з зони бойових дій, треба деякий час, щоб звикнути до необхідності комунікувати з великою кількістю людей. Тому, намагайтеся поважати особистий простір військового та не втягуйте в будь-яку комунікацію проти його волі.


Психологиня – Садикіна Альона


3 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page